1. Izbočina na kraju šava nakon operacije umbilikalne kile

    Pitanje broj: #100134

    Operisala sam bruh na pupku. Stavljali su mi mrežicu, pojavila mi se izbočina na završetku šava pošto je tkivo presavijano. Da li će se izbočina povući i u kom vremenskom periodu?

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o postoperativnom ožiljku, rana je u fazi zarastanja i u toku jedne godine nište ne preduzimati. Ako promena i posle toga traje javiti se specijalisti za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju.
      Pozdrav.