Postavani, pre dve godine mi je dijagnostikovan kamen u zucnoj kesi. Preporuka lekara je operacija, ali posto sam krupnija osoba preporucuju mi klasicnu operaciju. Medjutim posto sam majka dvoje dece nisam u stanju da imam normalni post operativni tok pa me interesuje zbog cega kilaza toliko utice na vrstu operacije kod zucne kese tj. Zbog cega se tezim pacijentima ne preporucuje laparoskopija. Nailazim na mnogo razlicitih misljenja pa me interesuje vase. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Kod gojaznih osoba metoda izbora je laparoskopska operacija. Klasičnu operaciju preporučuju hirurzi koji se ne bave laparoskopijom ili su u fazi učenja. Javite se našoj ustanovi, u toku prepodneva bićete primljeni, operisani i uveče ćete otići kući.