Operisao sam zuc laparskopski 28 juna.Drzao sam dujetu nekih 2,5 do tri meseca.Sad jedem skoro sve izuzev mahunarki i kupusa.Moj problem je sto me sad muci dijareja svaki dan.Ujutru je normalna stolica i posle sve proliv.Ne znam zbog cega? Radio sam sva snimanja kod gastologa snimao zeludac,debelo crevo sve u redu.Dr mi je dao terapiju za obnavljanje sluzokože zeludca i za dijareju.Radio sam i test na heliko bakteriju u redu je .Medjutim nikako da stane dijareja i to samo pre podne me muci.

    Odgovoreno: 20. 01. 2024.
    • Kod Vas se radi o prolivu koji je nastao kao posledica odstranjenja žučne kese jer se tada žučne soli ne apsorbuju kako treba i gube se stolicom, izazivajući proliv. Javite se gastroenterologu koji će Vam prepisati terapiju lekovima koji vezuju žučne kiseline i proliv će prestati. Pozdrav, dr Kažić-