Poštovani imao sam operaciju kile na trbuhu, hernioplastica ventralis sec. Rives-Stoppa Adhesiolysis, Često imam problem sa želudačnom kilom, želudac se podigne i pravi probleme, inetersuje me da li smem zbog mrežice na stomaku da stavljam teglu na pupak radi spuštanja želuca? Bojim se da se ne ošteti mrežica zbog uvlačenja stomaka u teglu-

    Srdačan pozdrav i hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 20. 07. 2021.
    • Ne treba da stavljate teglu nikada. Ne znate kakav će biti rezultat i to je generalno nesigurno i opasno. Ne znam šta podrazumevate pod pojmom "želudačna kila"? Želudac može svojim gornjim delom(a nekada skoro i ceo) da prođe na gore kroz otvor na dijafragmi kroz koji prolazi jednjak, ali to je dijafragmalna kila(Hiatus Hernia). Trebalo bi pregledima utvrditi šta je ustvari sa želucem, pa onda lečiti dalje. Ovako je sve nesigurno i naravno može se i pokvariti stanje sa mrežicom koja vam je već postavljena na trbušni zid.

      S poštovanjem, dr Boris Zagoričnik,hirug, Bolnica PARKS, Novi Sad

Komentari na pitanje: #185692

    • Poštovani, Hvala Vam na odgovoru, pomogli ste da odlučim. Srdačan pozdrav