Vide se HA nivoi u levom hemiabomenui donjem desnom kvadratu ,sa dilatacijom vijuga tankog creva oko 4 cm..Eho pregled abdomena .Vijuge tankog creva su dilatirane u donjim kvadratima ,centralno u karlici sirine lumena do 5cm ,debljeg zida sa UZ znacima peristaltike i antiperistaltike .Mala laminarna kolicina tecnosti interintestionalno.Terminalni ileum je kolabiran sa vrlo malo sadrzaja ddg. brida?

    Z98,8 K56,6 G40,9

    Odgovoreno: 20. 07. 2021.
    • Tek sam danas video pitanje. To što opisujete vrlo liči na ileus tankog creva(zavezana creva) i zahteva da se što pre razreši. Ako to nije  već razrešeno, javite se opet hirurgu. On će proceniti da li se radi o akutnoj ili hroničnoj opstrukciji i preduzeće dalje korake.

      s poštovanjem, dr Boris Zagoričnik, Bolnica parks Novi Sad.