Poštovanje. Imam problem sa hemoroidi ma. Javlja mi se obilno krvarenje sa stolicom. Pre 5-6 godina sam to operisala sada je ponovo problem tu. Koristim trenutno samo hepatrombin mast po preporuci lokalnog hirurga. Šta da radim dalje? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 07. 07. 2021.
    • Poštovana, ako se krvarenje ponovo javlja, svakako se mora pogledati i analni kanal i celo debelo crevo.

      Znači: pregled hirurga-proktologa (anoskopija) da bi se utvrdilo sadašnje stanje u zoni hemoroida, a onda i kolonoskopija, jer krvarenje može da se javi i iz drugih izvora na sluznici debelog creva(npr.polip koji krvari). Ukoliko je krvarenje opet iz hemoroida hirug-proktolog će predložiti šta da se radi(ligatura-podvezivanje čvorića koji krvare ili event.ponovna intervancija sa skidanjem čvorića koji su se u ovom periodu razvili).Ako u zoni hemoroida nema promena,ondaće kolonoskopija dati odgovor na uzrok krvarenja. U svakom slučaju ne treba čekati da to samo stanje.