1. Oteklina ispod pazušne jame

    Pitanje broj: #156189

    Imam oteklinu veličine većeg oraha (na 10-ak cm ispod pazušne jame, do same leve dojke). Posle dva meseca natezanja sa lekarima i napokon obavljenih pregleda 2 ultrazvuka i u privatnoj i državnoj (privatna - nalaz ok, a državna - slika u prilogu), kompletne krvne slike (jedino leukociti uvećani), ginekologa, plastičnog hirurga, hirurga koji je tražio mamografiju (nalaz brds 1 - uredan), a zatim i konzilijum onkologa (koji još uvek ne uspevam da zakažem), još uvek nemam nikakvu dijagnozu. Otok raste i počinje da boli kad ležim.

    Odgovoreno: 15. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o lokalnom upalnom procesu zbog kojeg su reaktivno natekle i limfne žlezde pazuha. Načiniti konsultaciju hirurga ili hirurga koji se bavi patologijom dojke. Do tada hladni oblozi, paracetamol, a u slučaju skoka temperature, kontrola lekara radi uvođenja antibiotske terapije. Sve u svemu, mislim da je pregled hirurga (plastičnog ili opšteg hirurga koji se bavi dojkom) neizbežan.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #156189