Postovani, Moja majka ima 70 godina i pre mesec dana joj je ugradjen bescementni kuk. Posle kog vremena je optimalan odlazak u banju posle operacije? Pozdrav, pacijent

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Postovana Sonja,

      Rehabilitacioni tretman nakon ugradnje vestackog kuka zavisi od ishoda operacije. Ako ne postoje postoperativne komplikacije i ako je postoperativni tok uredan rehabilitacija moze poceti vec nakon 4-6 nedelja. U tom periodu neophodna je primena niskomolekularnih heparina kako bi se sprecila pojava plucnih embolija.