Postovani dr.Milicu, nadam se da cete mi odgovoriti na moje pitanje. Krajem februara imala sam operaciju kolorektalnog karcinoma. Imam 32 godine i intezivno sam se bavila sportom pre operacije. Oporavak protice dobro, ali sam poslata na hemoterapiju posle operacije iako nije bilo metapromena. Na lekarskom konzilijumu mi je objasnjeno da je terapija preventivna, zbog mojih godina. Obzirom da mi jako nedostaje fizicka aktivnost, interesuje me kada bih mogla da pocnem ,makar sa laksim vezbama. Moram li da sacekam kraj hemoterapije (to ce biti tek u septembru)? Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Sto se tice laksih vezbi ne postoji razlog da sa njima ne pocnete odmah. Nakon oporavka i zavrsetka hemioterapije moci cete da nastavite i sa teskim vezbama. Jak fizicki napor moze dodatno smanjiti imunitet te je potrebna suzdrzanost tokom hemioterapije.
      ass dr med sc Dragan Milic