dijagnoza moje operacije je bila REPHLUX OESOPHAGITIS GERD, posle operacije uz pridrzavanje odredjene dijete dobro se osecam. Sada me interesuje da li bih smela da krenem na neki aerobik i da li bi smela da opterecujem stomak sa trbusnjacima i slicnim vezbama, mozda smesno zvuci , ali imam strah da sa malo napornijim vezbama nesto ne uradim pogresno jer mi je objasnjeno da je gornji de zeludca obavijen oko jednjaka i zasiven kao i da mi je usivena dijafragma gde je bila probijena. u mladosti sam se bavila gimnastikom i izuzetno teskim i napornim vezbama i da je moguce da mi se zbog toga pocepala dijafragma. Hvala vam unapred na odgovoru . POZDRAV OLGICA

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Umerene vezbe svakako nisu kontraindikovane i mozete ih izvoditi bez velike bojazni. Ipak, ne savetujem vam izuzetno teske i naporne vezbe jer sa njima dolazi do povecanja intraabdominalnog pritiska koji moze dovesti do ponovnog popustanja slabih tacki na dijafragmi.
      ass dr med sc Dragan Milic