Dete 11g.,nekoliko dana unazad ima povisenu temperaturu,kasalj i osip po kozi.Zali se na bolove u listovima nogu.Lecen je tbl.Runac.Kako se temp. ponovo javlja radi se lab.CK-662[10-170],LDH-544[220-378],CRPhs-0,47[0,07-5,00],WBC-3,7[4,0-10,0], PCT-1,1[1,5-3,2],Se-5,Mokraca:6-8Le,malo cr,caoxsalata,dosta sluzi.Dijagnoza:Vasculitis i Rhinopharyngytis acc.Dete ambulantno prima Amp.Lendacin a 1 g i Amp.Dexason.Dva dana posle dajemo opet lab.AST-54[10-37},ALT-41[10-37],GLU-6,39,Fe-4,2[8,9-30],WBC-3,2[4,1-10,9],Se -15.Do lekara u bolnici nismo mogli doci,zakazali su nam za 10 dana.Unapred se zahvaljujem i molim za vas savet.Kao laika narocito me brine pad belih krvnih zrnaca.Normalne vrednosti u zagradama sam pisala zbog toga sto sam cula da se one razlikuju u razlicitim lab.Ovo je radjeno u lab.doma zdravlja u Nisu.Ostali nalazi su u granicama,ali ja zaista neznam sta je od toga bitno,pa ih zbog duzine pisma izostavljam.

    Odgovoreno: 06. 06. 2007.
    • Postovana Gospodjo, Na zalos ja nisam dovoljno edukovan niti imama licencu da lecim decu. Razumem vas ocaj ali vas molim da budete uporni i da se javite nekom pedijatru Uz mnogo izvinjenja srdacno vas pozdravljam
      Dr Marjanovic