Na šta ukazuje povećano gvožđe u krvi(iznad gornje granice).hemoglobin je u normali. hvala

    Odgovoreno: 17. 05. 2007.
    • Postovani, Poviseno gvozde je izolovano gledano veoma nepouzdana analiza. Da bi se smatrala tacnom i pouzdanom poterbno je uraditi jedan mnogo precizniji test koji rade brojne privatne i drzavne laboratorije u nasoj zemlji Analiza se zove Serumski Feritin Tek kada nju uradite i ukoliko su u toj analizi vrednosti povisene savetujem vam da kontaktirate svog lekara, najblzeg hematologa.(ukoliko su nivoi serumskog feritina uredni nemate potrebe za lekarskim hematoloskim pregledom, ali bi bilo dobro da se posavetujete sa nekim drugim). Stojimvam na raspolganju.
      Puno pozdrava Dr Marjanovic

Komentari na pitanje: #785

    • Поштовани, гвожђе ми је 33,6, UIBC 13,7 а TIBC 47,3. Тромбоцити 151, а MVP 10,9 Мој лекар опште праксе се није посебно осврнуо на лабораторијске налазе, сугерисао је смањен унос гвожђа путем исхране, иако га не уносим претерано. Једем једном дневно, постим на води и уљу а суплементе никакве не узимам. Да ли требам да се обратим хематологу и да ли су ове вредности алармантне, у смислу хемохроматозе и стварања тромба? Напоменула бих да сам више од 10 година на терапији Ривотрила. Хвала.

    • Da li je moguće uraditi profil Fe+Hb+hiperglobulina iz kapilarne krvi. Dete je u pitanju? Pozdrav

    • Obrenija Marjanovic 18. 10. 2012.

      Vec godinu ipo mi je gvozdje uvecano. Gornja granica je 32, a meni je 37. Dali je to zabrinjavajuce i na sta moze da ukazuje? Sve druge laboratorijske analize su mi dobre. Imam 34 godine, 63 kg, krecem se, aktivna sam, hranim se zdravo. Molim vas da mi odgovorite! Hvala u napred!!!

    • Dusan Pesic 14. 08. 2011.

      Gospodine svi rezultati su mi dobri osim povecanog fe u krvi za oko 15% , a doktor mi kaze da je sve to ok, pregledo sam ultrazvukom donji abdomen i sve je uredu ma iako sam pre 6 meseci dao krv stanje je i sada povecanog fe u krvi imali potrebe zabrinutosti.