Dr.Marijanovicu ,u 21 godini su mi hiruskim putem odstranili benigni tumor (tako pise u otpusnoj listi) tj.fibroadenom koji je bio velicine manjeg oraha,da li to znaci da sam sklona tumorima i da li postoji sansa da nekom vrstom prevencije onemogucim nastajanje istog?Iz kog razloga mi se desio tumor u 21god?Imam 27 god ,visina 178 tezina 64kg sportski sam tip osobe,i krv mi je uglavnom ok,izuzev limfocita koji su najcesce povecani u nalazima to je 50% ili 10% iznad referentnih vrednosti. Unapred zahvalna Sladjana.

    Odgovoreno: 09. 05. 2007.

    • Ne brinite, Fibroadenomi su uobicajeni nalazi kod zena. Javljaju se kao posledica hormonske stimulacije i cesto se i ne operisu. Vi ste verovatno bili preplaseni pa se hirurg ipak odlucio da to izvadi. To ne znaci da imate veci rizik od oboljevanja od tumora u popredjenju sa bilo kojim drugim obicnim pripadnikom nase populacije. Ne razmisljajte o svemu tome Zivite normalno Puno pozdrava
      Dr Marjanovic