Dg.myeloma multiplex IgG lambda u III-B CS Rodjen sam 1957, ostali organi su zdravi,osteoporoza- T skor na nivou l3 je -3.2 uzrok bolesti, manifestacije, mogucnost i uspesnost lecenja, prognoza pokretljivosti obzirom na bol u ledjima, nacini lecenja, sta znaci VAD protokol,

    Odgovoreno: 03. 05. 2007.

    • Postovani, Mijelom je maligna bolest krvi koja se u stadijumu III-B koji vi pominjete, leci hemioterapijom. Uzroci bolesti nisu poznati ali se sumnja krece od hemikalija, zracenja pa do genetske predispozicije. Prognoza zavisi od stadijuma bolesti ali i od terapijskog odgovora. Za ovaj stadijum je zaista najbolji VAD protokol koji je kombinovana hemiotrepija sa (V)inkristinom, (A)riablastinom i (D)exasonom. Nakon isprimane terapije (obicno 6 ciklusa a nekad i ranije ) se vrsi procena odgovora i donosi odluka o daljem lecenju. Mozda, ako je sve kako treba, budete i kandidat i za tzv Autolognu transplantaciju maticne celije hematopoeze koja predstavlja vazan i koristan metod za lecenje ove bolesti. Kako se bolest stavlja pod kontrolu tako ce se i tegobe pa i bol povlaciti. Nisu retki slucajevi da se tesko ili ograniceno pokretni bolesnici podizu i dosta normalno krecu nakon terapije. I to medjutim, zavisi od stepena ostecenja kostiju pa ponekad pri velikim zahvatanjima nosecih kostiju uprkos svemu nema prevelikog boljitka. Postovani, Ukoliko smatrate da vam mogu dati jos neki savet, Stojim vam na raspolaganju Dr Marjanovic

Komentari na pitanje: #689

    • Moja supruga ima 59 godina i pre 7 meseci postavljena joj je dijagnoza myeloma multiplex igg lambda cs iiia iss2 i odmah joj je ukljucena hemo terapija ctd odredjeno joj je 6 ciklusa. Sve do treceg ciklusa je islo dobro, sada je zapocet 5 ciklus ali je sve obustavljeno jer za zadnja 2 meseca imala je tri puta upalu pluca i sada joj stopirano do danjeg da prima hemo terapiju do danjeg. Zabrinut sam za dalji tok. Molim za savet.

    • Sava 1957g. 02. 11. 2012.

      Bolujem od myeloma multiplex igg iiia imama ves duze vreme bol u ledima i ebrima (proekcija bola) nemam jos terapiju i dali da koristim neku dijetu. Pozdrav

    • Slobodan Manojlovic 14. 01. 2012.

      Bolujem od iste bolesti vec 2 godine imam 62 godine i koristim lek myrin *100*mg. Mozeli ikakva pomoc jer od uzimanja ovog leka imam probleme sa neuropatijom to jest sa trnjenjem prstiju na nogama i rukama. Hvala unapred!