šta uzrokuje povećanu pojavu transamilaza(ili transaminaza)u krvnoj slici i šta treba preduzeti

    Odgovoreno: 24. 04. 2007.

    • Postovani, Porast transaminaza je uobicajen kada se dogadja neko ostecenje celija naseg organizma. Uzroci mogu biti raznovrsni. Moze biti posledica fizicke aktivnosti, skorasnje virusne infekcije, prekomernog unosa alkohola........itd......Predlazem vam da se zbog toga javite svom lekaru opste prakse na dalje ispitivanje.
      Pozdrav Dr Marjanovic

Komentari na pitanje: #654

    • Molim vas recite mi samo da li je moguce da se uveca br transaminaza od hemoterapije koja je trajala citavo prolece oko20ak terapija pa pauza do novembra i onda zracenje 18 terapija