Imam trideset sest godina,negde od pre desetak godina, na sistematskom, pronadjen mi je uvecani BILI RUBIN. Izvrsene analize,naknadno,bile su uredu, u smislu stanja unutrasnjih organa. Tada nisam imao nekih problema. Pri povremenim analizama ovih godina BILI RUBIN je bio uvek uvecan. Unazad par godina,imunitet mi je dosta slab i odrazava se na stalne virusne infekcije, Pogotovu "genitalnog herpesa". Analize unutrasnjih organa(jetre i dr.)su u redu. Uzimam oligominerale,selen i sl. te mi to odlozi aktiviranja virusa. INTERESU JE ME KOLIKO IMA UTICAJA BILI RUBIN, I STA DALJE PREDUZETI? UNAPRED ZAHVALAN!!!

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Postovani gospodine Dejane, Izolovana povisena vrednost bilirubina je posledica najcesce urodjenog ali bezalenog poremecaja jetrinih celija. Ovaj poremecaj nema uticaja na opste zdravlje. Ponekad u ovakvih ljudi bilirubin skace nakon jace fizicke aktivnosti ili dehidratacije ali i tada je to bez bilo kavog znacaja za zivot i zdravlje U zakljucku, mirno spavajte i normalno zivite Srdacni pozdravi Dr Marjanovic