Bolujem od hemofilije A kako poboljšati cirkulaciju a ne uticati na koagulaciju.

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Postovani,
      Moram priznati da je vecina nasih hemofilicara suvise mlado da bi uzimali lekove za cirkulaciju. Zbog toga ih mi u praksi ne preporucujemo. Aspirin, andol ili Pentoksifilin koji remete agregaciju tormobocita nisu preporucljivi za obolele od hemofilije. Predpostavljam da preparati grupe vazodilatatora mogu biti bezbedni, medjutim oni koji su meni poznati (Redergin, Redizork itd..) su uglavnom selektivni dilatatori cerebralih krvnih sudova. Iak bih vam savetovao da se o indikacijama konsultujete sa vasim lekarom jer i ti lekovi imaju svoje nezeljene efekte Pozdrav