moj suprug ima 50 godina i pre tri meseca po davanju krvi ustanovljeni  su leukociti u visini od 16.0 Nema nikakvih drugih simptoma,na  hematologiji su proverene limfne zlezde , nema uvecanja, dobro se oseca  , osim uvecanih Le.  Nakon tri meseca le ne padaju , nije na nikakvoj terapiji.Jeli moguce  uzeti u obzir da je u pitanju leukemija

    Odgovoreno: 12. 01. 2008.
    • Postovana gospodjo,  Teoriski, postoje hronicne leukemije koje se tako ponasaju (bez tegoba i  bez uvecanja limfnih zlezdi) ali one pod mikrosopom imaju jasane  karakteristike celija i vec na osnovu toga se moze postaviti dijagnoza ili  bar sumnja koja se dalje dokazuje dodatnim testovima. Nakon toga se jedna  takva bolest moze dokazati na aparatu koji se naziva protocni citometar  (Flow cytometer).  Medjutim u vasem konkretnom slucaju, (ako sam dobro razumeo) hematolozi su  pogledali celije periferne krvi vaseg supruga.  Posto ga prate i do sada se nisu izjasnili o dijagnozi, onda im treba  verovati da to nije leukemija.   Srdacni pozdravi  Dr Marjanovic