pre mesec dana sam ispod uva napipala uvečanu limfnu žlezdu, oko 1 cm.  Urađen je kompletan ORL pregled i krvna slika.Pošto je sve u granicama normale, leukociti nisu uvećani i nisam dobila nikakvu terapiju. Obzirom,  da je žlezda i posle tri nedelje još uvek uvećana a ja nemam nikakvih drugih tegoba, molim Vas za savet.

    Odgovoreno: 30. 12. 2007.
    • Postovana Uvecana limfna zlezda moze biti posledica mnogo cega. Npr. Reakcija na boju za kosu, posledica mozda neke gnojanice u kosi koja se izlecila, posledica nekog drugog infektivnog procesa. Naravno ne iskljucuju se ni ozbiljiniji razlozi. U svakom slucaju preporucujem vam da pratite velicinu te zlezde i ukoliko pocne da raste i preraste 1,5 ili 2 cm, treba je izvaditi-biopsirati i analizirati pod mikroskopom. Pozdrav Goran