Poštovani,
    Radila sam analizu krvi.. Zabrinjavaju me podvučene stavke?? RDW14,6% PLT133. 120E9/l MPV12.3fl Ostalo je sve u najboljem redu....
    Recite mi je li ovo alarmantno? Imam li razloga za brigu?
    Unapred hvala:))

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • TRombociti (PLT) su na donjoj granici. Međutim hematolozi se uključuju u ispitivanje tek kada njihova vrednost padne ispod 100, a vaši su 134. RDW, MPV nemaju nikakav veći medicinski značaj. Reč je o parametrima koje registruje aparat i ja vas nebih zamarao objašnjenjima o njihovom značaju. Vaš nalaz krvne slike je zapravo u granicama normale.