Brat mi je pre par dana, po četvrti put, odveden na hematologiju na lečenje. Boluje od trombocitopenije. Prvi put u 15. godini, drugi u 17.godini, treći put je ležao sa 20 godina i sad, posle dve i po godine iste manifestacije. Uzrok bolesti je nepoznat. Ispitivanja pokazuju da su svi nalazi uredni, što se tiče organa. Poslednji put je bilo reči da se podvrgne zahvatu vadjenja slezine, ali je ipak odlučeno da se to ne radi. Još uvek nemamo neke detaljnije podatke i upravo ta neizvesnost me strašno plaši.
    Cenila bih svaki komentar.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 10. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Imunoška (idiopatska) trombocitopenična purpura ili skraćeno ITP je autoimuno oboljenje koje ima nepredvidljiv tok. Poznato je da postoje slučajevi gde se bolest nanovo vraća i to je verovatno slučaj i kod vašeg brata. Dobra je stvar što je on u više navrata ipak povoljno reagovao na terapiju pa nije bilo potrebe da se pribegne sledečim koracima među koje spada upravo eliminacija slezine. Nadajmo se da će i sada regovati kao što se to već dođalo.