Mogu li dobiti komentar za sledeće rezultate krvi i krvne slike: WBS 5,0x10^9, RBC 4,15x10^12, HGB 126g/l, HCT 0.363L/L, MCV 87,6fL, MCH 30,3pg, MCHC 346 g/L, RDW 12,5%, PLT 180X10^9/L, MPV 7,2fL, PCT 0.130L%, PDW 16,6. Sedimentacija eritrocita 35mm/h, fibrinogen 3,19g/l, GLU 5,9mmol/l, CHOL 7,76 mmol/l, LDL 5,7 mmol/l, ALT 36U/L, AST 33 U/L, AHLD 1,51 mmol/L, TBI 5umol/L, TGL 1,30 mmol/L, DBI 1,2 umol/l, CREA 66 umol/L, BUN 7,7 mmol/L. URIN: BLD, BIL, KET, PRO, NIT, GLU: NEG; URO NORM, pH 5,0, RELATIVNA GUSTINA 1,020 LEU +-10wbc/ul, boja zuta, izgled bistar; sediment: 1-3 sveza eritrocita, 20-25 leukocita, dosta bakterija.
    Ovo su rezultati 77-godišnje žene koja ima: Dg: I10.0 HTA, MCP chr copm. Takođe ima problema sa želucem (verovatno čir). Koliko je ova sedimentacija alarmintna. Da li i 11 totalno kvarnih zuba (celi u karijesu) može doprineti ovolikoj sedimentaciji (35mm/h)?

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Imam utisak da ima previše leukocita i bakterija u mokraći. Da li se žali na pečenje pri mokrenju ili češće mokrenje? Možda nešto češće ustaje noću da mokri u poslednje vreme. Liči na infekciju mokraćnih puteva....Postoje i asimptomatske infekcije.... Ostali nalazi su manje-više OK. Krvna slika je perfektna. U starice sa 77 godina ovakva sedimentacija nije ništa neobično i može biti i od reume, naravno i od ove mase kvarnih zuba ili od skrivene infekcije.