Da li je sedimentacija elektrolita 32 - 64 velika i ako jeste šta bi moglo da bude uzrok tome.
    Veliko Vam hvala

    Odgovoreno: 02. 11. 2008.
    • Jeste, lako je ubrzana. Međutim samo sedimentacija koja je preko 100 u prvom času može se smatrati ozbiljnom. Ovakva "trocifrena " sedimentacija se viđa u aktivnim reumatskim oboljenjima i nekim ozbiljnijim bolestima. Vaša sedimentacija je "dvocifrena" i viđa se u mnogobrojnim -mahom bezazlenim stanjima. Moguća je u malom milionu situacija na primer kakav je kvaran zub, hronični sinuzitis, bol u kolenu, zapaljenje jajnika, bešike.............odnosno svakom zapaljenskom procesu aktivnom ili preležanom....