Moj se otac leči hemoterapijom i koristi cisplatin i vepasit, posle provere krvne slike utvrđeno je da se bela krvna zrnca kreću od 20000 do 25000.
    Koji je uzrok povećanja belih krvnih zrnaca uz to se veoma teško kreće i ima veoma slab apetit?

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Razlog za porast broja belih krvnih zrnaca treba tražiti u osnovnoj bolesti. Ponekad do ovog broja mogu dovesti lekovi kao što su Urbason, Dexason ili Pronison. Naravno uvek treba razmišljati i o infekciji kao uzroku ove leukocitoze.