Pre mesec dana mi je dijagnostifkovana trombocytopenija, na pregledu kod hematologa primećena je uvećana slezina. Bila sam na UZ abdomena i dobila sledeću Dg: Splenomegalia, hemangiomatosis lienis, trombocytopenia (Obs Kasabach-Merrit-ov sindrom).
    Da li možete da mi objasnite o čemu se radi, tj. kakav je to sindrom. Jako sam uznemirena. Hvala

    Odgovoreno: 14. 10. 2008.
    • Kasabach-Merrit je urođeno proširenje krvnih sudova raznih organa našeg organizma koje je praćeno sniženjem trombocita. Oznaka \"obs\" znači da kolega sumnja i da nije siguran. Predpostavljam da će Vas dalje kontrolisati i pratiti i sa vremenom rasčistiti prirodu trombocitopenije. Ako sumnja na to oboljenje, dakle znajte da ono nije ni maligno ni smrtonosno.