Zdravo,
    Jas sum od Makedonija. Ve molam ako sakate da mi kazete dali sedimentacija 23 e pokacena za zena od 54 god. i kolku treba da bide normalna sedimentacija na zena vo tie godini.
    Blagodaram odnapred

    Odgovoreno: 14. 10. 2008.
    • Draga gospođo Kulakova,
      Ubrzana sedimentacija je normalno 8-12 mm u prom času. Međutim, ni Vaša nije previše ubrzana. Praktično je normalna. Možda imate znakove početne reume ili neku spodilozu ili ste skoro preležali kakvu prehladu. U oziljnim stanjima sedimentacija je recimo 100 ili preko 100. Imajte na umu da postoji mogućnost i tehnicke greške. Osim toga, sedimentacija je toliko nespečificna i nesigurna dijagnostička metoda da je mi obično i ne smatramo ozbiljnom dijagnostičkom metodom. Ja se na Vašem mestu ne bih brinuo ni malo.
      Srdačni pozdravi