Poštovani,
    možete li mi molim Vas napisati šta znači dijagnoza napisana nakon analiza krvi - lakša anitocitoza, kao i šta znači kada se nakon transplantacije koštane srži kao jedina posledica javi hronični graft na sluzokoži koji nema znake progresije godinama, tačnije miruje.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Lakša anizocitoza znači da tu i tamo ima nekog sitnijeg, a ponegde normalnog ili krupnijeg eritrocita. Hronični kožni graft je najbolja moguća varijanta nakon transplantacije kostne srži jer je bezazlen. Ne brinite. Sve rečeno je daleko od zabrinjavajućeg.