Poštovani doktore,
    već mesec i po dana limfociti su mi iznad granice ref vred (0,55-040)-0,74 a segmentovani ref vred (0,55-0,65)-0,20 znači ispod granice. Inače ostalo je sve u granicama normale. Ja osećam svaki dan veliku malaksalost i povremene mučnine i imam osećaj kao da sam u nekom snu po ceo dan - moram tako da kažem.
    Molim za savet šta bi svemu ovome mogao biti uzročnik i na koji virus bi mogao da se testiram kod privatnika s obzirom da ima tempo već mesec i po dana od 37-37, 2 ali su mi doktori rekli da ne brinem mada mi se znatno pogoršalo stanje. A nisu hteli da mi daju uput za dalja isp hematologa ili imunologa, dakle koji bi virus mogao biti uzročnik i na šta da se testiram?
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Nije jasno da li je broj koji navodite procenat limfocita u ukupnom broju leukocita ili njihov apsolutni broj. Napišite ukupni broj leukocita - to je za prvu informaciju jako bitno.