Poštovani doktore,
    otekla mi je limfna žlezda u blizini ključne kosti sa leve strane, a odmah potom i druga pored koje sam slučajno našao. Ultrazvučni pregled je pokazao postojanje više takvih uvećanih žlezda, ali se samo ove dve pipaju. Analize krvi su granicama normale sem Eozinofilnih leukocita - 10.7, sedimentacija je 7, a limfociti su na donjog granici (21), CMV IgG = 85.4, CMV IgM<2, Anti Mc-Ab=604, S-TSH=5.99. Nisam imao tegoba dok mi stažiskinja uz profesora u ambulanti endokrine hirurgije u Klinickom centru Srbije nije grubo pritiskala palcem te limfne čvorove (očigledno neznajući kako se radi palpacija - a prisutno profesor nije reagovao), što sam morao fizički da prekinem, da bi mi posle rekli da te limfne žlezde nemaju veze sa tiroidom!!! Odmah posle toga sam dobio temperaturu 37.3, i imam blagu drhtavicu i nelagodnost na tom mestu i danas, a taj pregled se juče dogodio. Sada se osećam i loše i počinje da me bili limfni čvor u lefoj pazušnoj jami, nos mi je jako zapušen, dok sam pre toga imao samo blagi svrabež po koži koji je trajao od kada sam ih napipao, a sve je počelo, izgleda, posle jednog stresa. Imam 38 godina zivota. Do sada su me pregledali infektolog (pregled na većinu virusnih bolesti i samo je CMV IgG uvecan), ORL, endokrinolog i endokrini hirurg, i svi su rekli da to uvećanje limfnih čvorova nije izazvano njihovim bolestima. Sada čekam još pregled kod hematologa i onkologa.
    Da li možete da mi kažete o čemu se ovde radi? Da li je ovo slučaj i za imunologa?