Molim vas pitam za mamu velika anemija primila krv pocetkom decembra rezultati bili hemog 99 gvozdje 8 a danas hmg 90 a gvozdje 3.8,svr odradili snimanje sondom zeludac ok manja kila ultra zvuk stomaka ok slabije pokretna dali su mozda unutarnji suljevi nema simptome nikakve, tumor markeri ok su samo kolonoskopiju nije uradjeno jel je slabije pokretna pomoc dali hematog ili kolonoskopiju pomoc hvala

    Odgovoreno: 23. 02. 2024.
    • Poštovana gospodjo, Vašoj majci treba i jedno i drugo-i hematolog i kolonoskopija. Vidim da kod nje postoji anemija koja je najverovatnije posledica nedostatka gvožđa (mada niste naveli sve laboratorijske analize koje su uzete a koje možda imaju veze sa gvožđem), a uzrok anemije zbog nedostatka gvožđa u njenoj dobi su obično maligni tumori želuca i debelog creva koji neprimetno krvare i tokom vremena dovode do anemije. Pošto je gastroskopski nalaz uredan, potrebno je da se uradi kolonoskopija jer je veliki stepen verovatnoće da Vaša majka ima rak debelog creva koji treba otkriti i operisani na vreme ako je moguće.  Možete zakazati i moj pregled u poliklinici Milenium Medic u Beogradu gde radim pa da se dogovorimo i brzo sprovedemo kolonoskopiju i ostala ispitivanja. koja mogu biti potrebna.