Postovani, 2017.mi je utvrdjena anemija; Hgb 70, Fe 2.1, a da pritom nisam imala nikakvih tipicnih simptoma koji prate ovakvo stanje. Hematolog je sprovela sve analize, preglede i nije utvrdjen razlog tome. 9 meseci sam uzimala Tot'Hemu 2x dnevno, pa posle jos 3 meseca. KS se popravila, ali sada opet imam Hgb 78, Fe 3.8. Imam uredne, malo obilnije cikluse, ali nista dramaticno. Aktivna sam po pitanju sporta, ali rekreativno, 3-4x nedeljno. Imam 43 godine, ne pusim, ne pijem, zivim uredan zivot. Da li je moguce da neko stalno bude anemican, cak i kada se savrseno dobro oseca? Da li bih sa sadasnjom KS mogla sama da uvedem terapiju Heferolom ili Tot'Hemom? Hvala unapred na bilo kojoj informaciji koju mi mozete pruziti.

    Odgovoreno: 20. 11. 2023.
    • Poštovana gospodjo, postavlja se prvo pitanje'da li je utvrđeno da je kod Vas u pitanju anemija zbog nedostatka gvožđa ili ne? Drugo pitanje je da li ste ispitali organe za varenje, odnosno da li su Vam rađeni pregledi poput gastroskopije sa biopsijom želuca i biopsijom tankog creva i kolonoskopija? Bolesnici sa hroničnom anemijom se mogu jako dobro privići na smanjenje hemoglobina i osećati se dobro sve do kraja kad anemija postane previše izražena. Ukoliko želite da ispitate anemiju do kraja možete zakazati moj pregled preko Stetoskop.info. Pozdrav, dr Kažić.