Poštovana dr, rađen mi je msct i uz kažu masna jetra uvećana 156 i slezina malo uspeo sam da unormalim ast i alt malo su bilirubini uvećani oko 10 i trombociti see e kreću 130 110 kako da uspem da povećam trombocite, pijem od lekova monopril, controloc, i lagozu polivit b hvala

    Odgovoreno: 19. 03. 2024.
    • Kod Vas se najverovatnije radi o hroničnoj bolesti jetre, moguće i o cirozi a trombociti su niski zbog uvećanja slezine koja ih razgrađuje. Zakažite moj pregled preko stetoskop.info u poliklinici Milenijum u Beogradu gde radim pa čemo se dogovoriti o daljem ispitivanju i lečenju.