Zanima me da li je nakon odnosa za koji se smatra da se desila ejakulacija in uterus, kako se već kaže, poželjnije uzeti tu pilulu koju nazivaju "hormonska bomba" koja će da prekine to začeće do 24 sata, ili čekati rezultat trudnoće pa uraditi odmah po tom kiretažu, razumije se kada se radi o neželjenoj trudnoći!
    Unaprijed hvala, molim da mi odgovorite.

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovana,
      kiretaža nije i ne može biti oblik kontracepcije. Svaki abortus ostavlja komplikacije po zdravlje žene koje mogu biti ranije i kasnije. Dakle ako niste koristili sredstva za kontracepciju koja su Vam na raspolaganju kao što su kondomi ili antibebi pilule, a sumnjate na mogućnost naželjenog začeća bez razmišljanja uzmite pililu za dan posle ili postinor dva ili kako vi kažete hormonsku bombu.
      Srdačno