Pozdrav,
    Pitanje za ginekologa-molim vas da mi odredite dani na ovulacije, zadnja menstruacija 14.05.2009.
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Da bi se odredio datum ovulacije odnosno plodni i neplodni dani, potrebna je i dodatna informacija o dužini Vašeg ciklusa (period između dve menstruacije, odnosno na koliko dana dobijate ciklus). Primer: ukoliko je Vaš ciklus 28 dana, ovulacija se dešava sredinom ciklusa dakle 14. dana, teorijski plodni dani traju 5 dana pre i 5 dana posle ovulacije.
      Srdačno