Poštovani,
    molim vas da mi kažete kako se sve prenosi bakterijska vaginoza kao i koje su sve moguće posledice ove bolesti?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 10. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Bakterijska vaginoza je najučestalija vaginalna infekcija kod žena u reproduktivnom dobu. Nastaje kada je poremećena ravnoteža bakterija u vagini (normalna vaginalna flora) i kada prevlada rast neke od njih. Poremećaj prirodne ravnoteže bakterija u vagini  može nastati zbog pada imuniteta, prekomernog korišćenja antibiotika, preduge upotrabe tampona, intrauterinih kontraceptivnih uložaka, dijafragme, učestalim menjanjem seksualnih partnera, nekorišćenjem kondoma. Ako se ne leči može izazvati komplikacije kao što su cervicitis (zapaljenje grlića materice), salpingitis (zapaljenje jajovoda), endometritis (zapaljenje sluzokože materice), infekcije urinarnog trakta, upalnu bolest male karlice,u trudnoći izaziva upalu plodovih ovojaka, preveremeno prsnuće plodovih ovojaka i postporođajnu upalu materične sluzokože.
      Srdačno