Poštovani,
    Šta su incizija, ekscizija, kiretaža, ekskohlacija i dermoabrazija?
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Incizija  (l. incisio) je: rasecanje, zarez, prosek . Ekscizija  (l. excisio) je: vađenje sečenjem, isecanje, odstranjivanje nečega. Kiretaža  (fr. curettage) je : čišćenje materice pomoću kirete (abortus). Dermoabrazija je postupak kojim se skida površinski sloj ćelija kože kako bi se uklonili ili ubažili ožiljci od akni, hiperpigmentacije, bore, čak i tetovaže.
      Srdačno