Postovani, izuzetno bi mi znacilo da mi odgovorite na ovu poruku i date preporuku kako i sta dalje. . . . Naime, nakon redovnog ginekoloskog pregleda (uradila sam i privatno i u gak narodni front) ustanovljena je iii grupa papa testa, isto i vs, primecena je ranica na materici, ali su mi preporucene samo vaginalete povidon jod i polygynax. U gak nar. Front su reyultati analiza malo drugaciji, i preplasili su me da bi trebalo da uradim biopsiju grlica materice, racunam da sumnjaju na nesto ozbiljnije, ali htela sam da vas pitam da li bi mozda bris na miko, urea plazmu, hlamidiju, gonoreju pokazao neke slicne rezultate ili je ipak bolje da uradim biopsiju? Iskreno, ne bih da radim biopsiju, postoji li neki drugi nacin da otkrijem problem i krenem sa lecenjem? Hvala unapred. Srdacan pozdrav. Kaja, beograd

    Odgovoreno: 08. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Vi možete uraditi briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu. Ako su kolege preporučili da uradite biopsiju grlića naravno da bi trebalo da je uradite.