1. Neželjena trudnoća, seksualni odnos bez zaštite

    Pitanje broj: #103610

    Poštovani,
    Da li može devojka da ostane u drugom stanju ako je imala seksualni odnos za vreme neplodnih dana, ali ciklus joj je kasnio 6 dana? Da li može da ostane u drugom stanju ako je dobila ciklus?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 08. 2012.
    • Da li se može ostati u drugom stanju za vreme neplodnih dana?

      Ukoliko devojka ima  odnos bez zaštite tokom neplodnih dana, ne bi trebalo da ostane u drugom stanju. Naravno morate znati da spermatozoidi žive oko 72 sata, a jajna ćelija 24 sata, te da je moguće i da odnos bude neki dan pre ovulacije i da dođe do oplodnje. Sa druge strane postoje različiti razlozi za  izostanak menstruacije, a trudnoća je samo jedan od njih. Najjednostavnije je da devojka ode u laboratoriju i uradi analizu krvi beta hcg, čime će isključiti ili potvrditi trudnoću.