Poštovani, prilikom seksualnog odnosa osećam jak bol u vaginalnom delu koji se zatim prenosi i na celu genitalnu regiju, zapravo ceo abdomen. Napominjem da imam stalnog partera i da mi se ovo desava prvi put. Zbog bola ne mogu da uzivam u odnosu i to mi stvara veliko opterecenje. Pretpostavljam da je rec od dispareuniji pa me zanima kako da dodjem do izlecenja i da li postoji adekvatna terapija, kao i sta moze dovesti do ove pojave i postoje li ozbiljne posledice po zdravlje buduci da sam mlada devojka. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno bi bilo da uraditi cervikalni i vaginalni bris i da date mokraću na pregled. Sa nalazima bi bilo potrebno da se javite na pregled i da se isključi neki organski uzrok vaših tegoba. Trebalo bi obratiti pažnju na pozu tokom seksualnog odnosa, na intenzuitet odnosa i eventualno da upotrebite neki lubrikant.