Postovani, imala sam odnose sa svojim deckom, nismo koristili prezervativ, i imali smo naizmenicno vaginalni pa rektalni odnos. Nakon rektalnog, ponovo smo imali vaginalni odnos. Zanima me da li je moguce da dodje do pojave neke polno prenosive bolesti, ili do pojave bakterija u urinarnom traktu? Hvala u napred.

    Odgovoreno: 03. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Nikada nemojte imati analni odnos pre vaginalnog odnosa, pogotovo ukoliko nekoristite prezervativ. U debelom crevu se nalaze bakterije koje se na taj način mogu preneti u vaginu, mokraćnu bešiki i dr, te da vam stvore velike tegobe. Takođe ukoliko partner nije stalan odnose bez zaštite nebi trebalo uopšte da imate.