Poštovani,
    Za ginekologa molila bih Vas da mi odgovorite na sledeće pitanje: u cervikalnom i vaginalnom brisu mi je nađena eserihija (sve ostalo u redu-pa 2, sc 2. Nema kandide ni bakterijske vaginoze). Po antibiogramu između ostalih senzititvni su amoksiklav i cefaleksin. Pila sam amoksiklav 825,10 dana 3x1. Simptomi su prošli, ali su se posle desetak dana posle popijene cele doze vratili. Koji bi ste mi antibiotik sada preporučili u kojoj dozi koliko puta dnevno, i koliko dana, jer sam čula da je eserihija vrlo uporna i da se dugo leči.
    Hvala najlepše na odgovoru.

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Cerviks i vagina nisu sterilne sredine i uvek na tim mestima možete naći neku bakteriju. Ukoliko Vam ne predstavlja smetnju nije potrebna terapija.