Poštovani,
    Moja ćerka ima 14 godina, dobila je menstruaciju sa 12 godina. Pošto je ciklus bio neredovan i sve obilniji otišli smo kod ginekologa i dobili Orgametril tablete. Međutim i dalje izazivamo dobijanje na dva tri meseca ukupno do sada 3 puta. Ona nakon tableta dobije traje do sedam dana a onda opet nema. Zanima me koliko je to normalno i dokle može bez problema da koristi te tablete.
    Hvala.

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Menstruacioni ciklus kod Vaše ćerke će se srediti u 17. godini. Neuredna krvavljenja sada se mogu tolerisati ukoliko devojčicu ne uvode u malokrvnost. Zbog toga kontrolišite gvožđe i hemoglobin kada ima povećano krvavljenje. Orgametril u principu nije kontraindikovan, ali ga mora upotrebljavati tačno kako lekar kaže.
      Pozdrav.