Poštovani,
    Ušla sam u program veštačke oplodnje i već 5 dana pijem mikroginon. Problem je što su stigli nalazi po kojima suprug ima hlamidiju a ja ne. Kako je to moguće i šta biste nam vi dalje savetovali, obzirom da nam je rečeno da suprug uzme terapiju od 1 g eritromicina, a meni nije data nikakva terapija?
    Hvala.

    Odgovoreno: 12. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Kada se kod jednog partnera utvrdi postojanje clamidiae trachomatis, računa se da postoji i kod drugog. Time se daje terapija i za drugog partnera. Inače određivanje uzročnika je relativno teško. Vaš doktor će Vam to objasniti. Uzimajte terapiju kakvu Vam je doktor dao.