Poštovani! Imam 37 godina, trudna sam 12 nedelja. Druga trudnoća, s tim što je prva trudnoća bila pre 11 godina. Od osme nedelje trudnoće, posle blagog krvarenja, koristim utrogestan, oralno, 3x1. Dva meseca pre trudnoće, primećeni na prednjem zidu dva intramuralna mioma 24mm i 16mm. Sada, na kraju 12-te nedelje trudnoće, miomi su uvećani i iznose 30 i 33mm. U poslednjih mesec dana osecam povremeni bol i pritiskanje u donjem delu stomaka. Moje pitanje se odnosi na rast navedenih mioma, rizik u nastavku trudnoće, kao i savet za dalje korišćenje utrogestana. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 12. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Utrogestan kotistite do 16. Nedelje. Miome kontrolišite. Pokušajte da iznesete trudnoću do kraja uz veliku paznju i vas i vašeg ginekologa koji trudnoću vodi, jer vaše godine su vazan faktor!
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #36240

    • Utrogestan sadrži i soja lecitin koji je opasan u kombinaciji sa lekovima za lećenje smanjene funkcije štitaste žlezde