1. Problem sa neredovnim menstruacijama

    Pitanje broj: #104084

    Imam 21 godinu od kad sam dobila menstruaciju nikad mi nije bila redovna, prvu sam dobila u sestom razredu, uvek mi preskace menstuacija po nekoliko meseci, od pocetka godine imala sam svaki mesec do maja tj ukljucujuci i maj, zelim da cujem vas strucan savet da li to moze biti nesto ozbiljno? I da jos nisam imala seksualne odnose sa deckom tako da znam da nije trudnoca sigurno, unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Moguće je da se radi o policističnim jajnicima. Potrebno je da uradite uz (sa punom bešikom, abdominalnom sondom, s obzirom da niste imali odnose) a nakon toga će ginekolog preporučiti eventualna dodatna ispitivanja.