Postovanje, imam pitanje vezano za mjesecno krvarenje, naime meni je menstruacija redovna vec duze vreme, od prvog dana prve do prvog dana druge men. Prode tacno 28, ponekad 29 dana, ali mi men. Traje 5 dana, nije obilna, normalno. . . Medutim ja vec tri mjeseca pijem birth controll pills jolivette, i u zadnje vreme zaboravljam piti. Odnose imam redovno pa me zanima postoji li mogucnost da sam trudna jer test mi je pokazao neg. Takode dobila sam men. 13. 05. Prestala mi 15. 05. Imala sam skroz malo par kaplica, prestala sam piti tablete pre par dana i danas 24. 05 mi se pojavila krv ali crna, da li je to opasno? Hvala na obrazlozenju, prijatam dan!

    Odgovoreno: 06. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Neophodno je da redovno uzimate kontracepciju ukoliko ste se već opredelili za nju. Uobičasjeno je da intenzitet krvavljenja bude manji pod oralnim kontraceptivima. Sa izostavljanjem tableta pouzdanost kontracepcije se značajno smanjuje tako da bi bilo dobnro da se javite na pregked i da uradite test na trudnoću