Interesuje me dali konzumiranje antibiotika panklav kao i primanje injekcija gentamicin i deksazon stete trudnoci, jer sumnjam da sam u drugom stanju a bila sam pod gore navedenom terapijom? Hvala. . .

    Odgovoreno: 06. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Navedeni antibiotici mogu da se koriste i u trudnoći. Ukoliko i jetse trudni verovatno je rana trudnoća a tada štetni faktori, pa i lekovi deluju po prioncipu sve ili ništa - ili će dovesti do spontanog pobačaja ili neće naškoditi plodu