Poštovani, pre dva dana, moja druga trudnoća se završila spontanim, u 6. Nedelji trudnoće (mis. Ab.) . Prva trudnoća je prošla u najboljem redu, i rodila sam jaku i zdravu devojčicu. Od samog početka druge trudnoće, sumnjala sam u njen kvalitet, jer sam neočekivano ostala trudna, tj. Na početku odnosa nismo koristili zaštitu, nije došlo do ejakulacije, a kasnije smo koristili prezervativ. Pošto do oplodnje dolazi tako što najbolji spermatozoid oplodi jajnu ćeliju, da li je moguće da je do anomalije ploda u mojoj drugoj trudnoći došlo zbog toga, što nije došlo do ejakulacije, i što je jajna ćelija oplođena sa semenom tečnošću? Molim vas da mi odgovorite, jako sam uznemirena, nismo uradili nikakve analize, i ova predpostavka je jedino što me smiruje i pruža utehu. . . Unapred hvala!

    Odgovoreno: 06. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Jedan spontani pobačaj nije razlog za veliku panuiku posebno ukoliko nema zdravstvenih problema kod vas ili supruga. Uzroci spontanog pobačaja su brojni ali vama svakako ništa u ovom momentu ne znače jer je epilog isti. Nemojte se previše brinuti već kada budete spremni radite na novoj trudnoći