Poštovani, mene zanima kakavi su efekti uzimanja kontraceptivne pilule kad se menstruacija zavrsila (10 dana od dobijanja) umesto na dan dobijanja. Uzimam ih prvi put, pa zato. A prepisane su mi i to je sve uredno. Pročitala sam na forumima na internteu da jedino sto ce se desti je da necu imati 100% zastitu prvih sedam dana. Da li je to tacno i ima li jos necega pored toga. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Kontraceptive treba koristiti od prvog dana ciklusa. Moguće je početi sa korišćenjem od 2. Do 5, dana, s tim da se prvih 10 dana upotrebe koristi i dodatna zaštita. S obzirom da ste vi toliko kasno počeli sa korišćčenjem sada završite kutiju ali svakako koristite i dodatnu zaštitu. Očekujte da ciklus dobijete kasnije, mada to i ne mora da bude tako