Poštovani imam sina koji je u februaru napunio dve god. On je treće dete u porodici. Naime radi se o tome da on još uvek sisa. Uveče pre spavanja i utoku noći dva puta. Moj problem je jedino u tome što ja posle porođaja još uvek nisam dobila menstruaciju (zadnja je bila u aprilu 2009) , bila sam kod svog ginekologa koji mi je preporučio da odviknem dete od dojenja jer sam u tzv. "veštački izazvanom klimaksu", što naravno može biti nepovoljno za moje zdravlje. Pokušavli smo sa odvikavanjem ali bezuspešno, a i ne preterano uporno, priznajem. Patronažna sestra mi je ponudila još jedno rešenje a to je da počnem piti bromokriptin. Moje pitanje glasi da li je i koliko je to dobro rešenje. Šta mi vi preporučujete? Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru. "siki"

    Odgovoreno: 10. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Svakako dete mora da prestane da doji. Zašto bi ste pili bromokriptin? Da li ste prethodno bili na pregkledu kod endokrinologa i da li je to neophodno? To nije lek koji bi tzrebalo uzimati na svoju ruklu, a valjjalo bio i da se javite endokrinologu. Ne sumnjam da patronažna sestra ima neko iskustvo ali sam isto tako sigurna da nema uz aparat u očima niti da vam je uradila sve potrebne analize pre nego što je savetovala datu terapiju